DiRT 4

DiRT 4

7,9
69 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.2
PS4 7.9
XONE 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
50 godzin
Premiery
Świat:
09.06.2017
Europa:
09.06.2017
Polska:
09.06.2017
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
50 godzin
Premiery
Świat:
09.06.2017
Europa:
09.06.2017
Polska:
09.06.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: DiRT 4 (PS4)
9.0
Recenzja: DiRT 4 (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

DiRT 4 - opis gry

Dirt 4 to gra wyścigowa traktująca o rajdach samochodowych (i generalnie wyścigach off-road) wyprodukowana i wydana przez firmę Codemasters. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Była to dwunasta odsłona cyklu, którego pierwsza część ukazała się na pierwszej konsoli Sony jako Colin McRae Rally.

Dirt 4 wprowadza szereg rozwiązań, które pozwalają łatwiej wdrożyć się początkującym. Na początku naszych zmagań możemy wybrać jeden z dwóch trybów: Gamer lub Simulation. Pierwszy obniża próg wejścia, sprawiając np., że czynniki pokroju nawierzchni czy warunków pogodowych podczas rywalizacji nie mają aż tak wielkiego znaczenia na zachowanie naszego samochodu. Z drugiej strony twórcy przygotowali też rozbudowany tutorial w postaci trybu Akademii Dirt, który pozwala zapoznać się z różnymi aspektami tutejszego modelu jazdy, jak chociażby przenoszeniem ciężaru.
 
Twórcy udostępnili ponad pięćdziesiąt samochodów, które można podzielić na trzy kategorie: Rally, Rallycross oraz Landrush (wyścigi z udziałem buggy i ciężarówek). Są to modele istniejące w rzeczywistości, ale wspomnieć warto, że gra nie posiada licencji WRC (jest za to licencja FIA World Rallycross Championship). Rally, Rallycross oraz Landrush to także rodzaje wyścigów, w których bierzemy udział. Głównym wariantem rozgrywki jest w produkcji Codemasters tryb kariery, w którym skupiamy się nie tylko na jeździe, ale też zarabiamy kasę, którą wydajemy na zarządzanie zespołem (zatrudniamy za nią np. mechaników) czy kupowanie lub ulepszanie samochodów. Co więcej, samochody można także opylać dla podreperowania budżetu. W takich sytuacjach na cenę rzutuje jednak historia ich stłuczek.
 
Spośród innych atrakcji wymienić też warto Joyride (wyzwania czasowe, niszczenie obiektów, obszar dowolnej rozgrywki i wysyłanie wyzwań znajomym) oraz nowość w tej odsłonie cyklu, czyli patent o nazwie Your Stage, dzięki któremu gra tworzy nowe tory generując je proceduralnie. W Dirt 4 nie brakuje też rozbudowanych funkcji sieciowych pozwalających na branie udziału w różnych organizowanych regularnie wydarzeniach.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - DiRT 4

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper