Agatha Christie: The ABC Murders

Agatha Christie: The ABC Murders

6,3
20 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 5.3
PS4 6.4
XONE 6.3
Mobile 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Microids
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
9 godzin
Premiery
Świat:
04.02.2016
Europa:
04.02.2016
Polska:
12.02.2016
Producent:
Microids
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
9 godzin
Premiery
Świat:
04.02.2016
Europa:
04.02.2016
Polska:
12.02.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: Agatha Christie: The ABC Murders (PS4)
6.5
Recenzja: Agatha Christie: The ABC Murders (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Agatha Christie: The ABC Murders - opis gry

Agatha Christie: The ABC Murders to gra przygodowa typu point-and-click wyprodukowana i wydana przez firmę Microids na komputery osobiste, urządzenia mobilne oraz konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Fabułę produkcji oparto na jednej z książek Christie.

Fabuła - Agatha Christie: The ABC Murders

Dalsza część tekstu pod wideo

Gra, która jest zarazem pierwszą częścią serii, podobnie jak książka przedstawia perypetie detektywa Hercule Poirota. Akcja dzieje się w Londynie w połowie lat 30. ubiegłego wieku. Poirot otrzymuje pewnego dnia list od tajemniczego nadawcy podpisującego się jako A.B.C. Informuje on detektywa, że w dniu 21 czerwca zostanie popełniona zbrodnia, wskazując także miejsce jej popełnienia. Początkowo Poirot bierze donos za żart, ale wkrótce okazuje się, że zapowiadane morderstwo faktycznie zostało popełnione.

Rozgrywka - Agatha Christie: The ABC Murders

Rozgrywkę podzielono tutaj na kilka podstawowych kategorii czynności. Pierwszą z nich jest spacerowanie po danej lokacji i wyszukiwanie przydatnych informacji, które następnie możemy wydobyć na parę sposobów. Podczas tak zwanej „obserwacji”, naszym celem jest takie kierowanie kursorem, aby belgijski mistrz spostrzegawczości dojrzał to, czego inni nie widzą. Przyglądamy się wtedy danemu wycinkowi pomieszczenia, osobie z którą chcemy pogadać, a także pojedynczym przedmiotom.

Kolejną metodą pozyskiwania danych jest analiza wybranych miejsc. Najeżdżamy wtedy wskaźnikiem na kilka wyznaczonych elementów, które Poirot komentuje i wysuwa następnie cenne wnioski. Na przykład stwierdza, czy ofiara była przodem, czy tyłem do napastnika, czy została zaatakowana z zaskoczenia, czy pozostawiono ślady krwi, a jak tak, to na co one wskazują. Od czasu do czasu trafimy też na zagadki.

Oczywiście każdy szanujący się detektyw musi również przesłuchać wszystkich świadków jak i podejrzanych. W dziele Microids dialogi skonstruowano tak, aby pozostawić nam prowizoryczną swobodę wyboru. Możemy zatem zadać rozmówcy pytanie łagodnie, bądź po chamsku, zasugerować mu, iż myślimy o nim jako o podejrzanym, świrze, a nawet i skończonym pijaku, który nie pamięta co robił przez ostatnią noc. W zdecydowanej większości przypadków wybory nie mają wpływu na bieg wydarzeń.

Wideo - Agatha Christie: The ABC Murders

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper