SKLEP
Mobile Suit Gundam: Extreme Vs. (PS3)

Mobile Suit Gundam: Extreme Vs. (PS3)

Mobile Suit Gundam: Extreme Vs.
  • Premiery
  • Świat: 01.12.2011
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Bijatyka
  • Liczba graczy: 1-2
  • Kontroler ruchu: Nie
  • Tryb 3D: Nie
  • od lat 7

Ocena społeczności

8.51 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Mobile Suit Gundam: Extreme Vs. jest sieciową bijatyką przeznaczoną na automaty, będącą bezpośrednią kontynuacją Mobile Suit Gundam: Gundam vs Gundam NEXT. Do japońskich salonów gier trafiła za sprawą Bandai Namco Games w 2010 r., a rok później doczekała się także wersji na konsolę PlayStation 3.

Głównym założeniem gry jest drużynowa walka w konfiguracji do 4vs4, ograniczana kosztem wybranych Mobile Suitów - każda z drużyn ma do rozporządzenia 6.000 punktów wskaźnika surowców, które musi rozporządzić na wybraną konfigurację jednostek (ich ceny wahają się pomiędzy 1.000 a 3.000 punktów). Po dokonaniu wyboru dochodzi do standardowej walki między drużynami, a zredukowanie poziomu pancerza każdego Mobile Suita powoduje spadek wskaźnika surowców o jego wartość. Drużyna, której wskaźnik pierwszy spadnie do zera, przegrywa.

Schemat sterowania opiera się o cztery podstawowe akcje: wystrzał, atak fizyczny, skok i namierzanie. Wciśnięcie wybranych kombinacji przycisków wywołuje także użycie broni zapasowej (strzał+atak), specjalny wystrzał (strzał+skok) oraz specjalny atak fizyczny (atak+skok). Każdy z Gundamów posiada także dwa ataki ładowane dostępne po przytrzymaniu przycisków wystrzału lub ataku fizycznego - należy przytrzymać jeden z nich i puścić, gdy wskaźnik przy oznaczeniu amunicji się napełni.

Extreme Vs. wprowadza parę nowości systemowych względem swojej poprzedniczki. Pierwszą z nich jest Extreme Action, czyli znany z innych bijatyk dash cancel, pozwalający na przerywanie animacji ataków i natychmiastowe wyprowadzanie kolejnych, co skutkuje szybkimi, nieprzewidywalnymi combosami. Drugą jest tryb Extreme Burst, aktywowany kombinacją strzał+atak+skok, podnoszący naszej maszynie siłę ataków oraz prędkość poruszania się. Wybrane Mobile Suity po ponownym wciśnięciu kombinacji podczas trwania Extreme Burst zakończą go potężnym atakiem specjalnym.

Roster dostępnych maszyn zamyka się w 140 robotach znanych z kart i animacji 30 serii należących do uniwersum Mobile Suit Gundam.

Motywem przewodnim tytuły jest piosenka "The Catalyst" zespołu Linkin Park. Bandai postawiło na szerszą współpracę z muzykami, czego efektem jest model gunpla HGUC 1/144 RX-78GP01-Fb Gundam Zephyranthes Full Vernian w barwach i zdobieniach nawiązujących do okładki albumu "The Thousand Suns", z którego pochodzi The Catalyst.


Opis opracował: Daaku
Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme