Indiana Jones and the Infernal Machine

Indiana Jones and the Infernal Machine

7,8
16 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.8
N64 -
GBC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
LucasArts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
11.1999
Europa:
1999
Polska:
06.04.2000
Producent:
LucasArts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
11.1999
Europa:
1999
Polska:
06.04.2000

Indiana Jones and the Infernal Machine - opis gry

Indiana Jones and the Infernal Machine to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez LucasArts. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych z systemem Windows oraz na konsolach Nintendo 64 i Game Boy Color.

Fabularnie akcja toczy się niedługo po zakończeniu II wojny światowej, w 1947 roku. Tytuł przedstawia perypetie słynnego archeologia Indiany Jonesa. O ile wcześniejszej zmagał się on przy różnych okazjach z nazistami, tak teraz przyjdzie mu zatrzymać komunistów. Znajoma Indy’ego, Sophia Hapgood, agentka CIA, informuje go, że Rosjanie prowadzą wykopaliska na terenach dawnej Babilonii, gdzie rzekoma ma znajdować się broń potężniejsza niż bomba atomowa.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Jeśli chodzi o gameplay, Indiana Jones and the Infernal Machine to w pełni trójwymiarowa gra action-adventure (nie dotyczy to oczywiście wersji na GBC). Na przejście czeka tu siedemnaście poziomów, podczas których odwiedzamy pustynie, doliny, ruiny, kaniony oraz inne zróżnicowane miejscówki. Wyzwania bywają przy tym różne, choć ogólnie sprowadzają się do omijania przeszkód, eksploracji i walki z napotykanymi przeciwnikami, którymi są nie tylko ludzie, ale również zwierzęta i bardziej fantastyczne istoty. W starciach z nimi pomaga broń palna, ikoniczny bat głównego bohatera, maczeta itd.

 

Poza powyższym Indy rozwiązuje także łamigłówki, bierze udział w pościgach samochodowych, jeździ kopalnianym wagonikiem itd. Jego głównym zadaniem jest nie tyle powstrzymanie komunistów, co znalezienie przed nimi czterech części tytułowej maszyny (a do tego dochodzą również opcjonalne znajdźki dla bardziej gorliwych graczy).

 

Co warto dodać, wersje z PC i Nintendo 64 nieco się różnią. Ta konsolowa posiada nieco ładniejszą grafikę, ale zamiast tego (ze względu na nośnik) gorszej jakości jest oprawa audio. Na komputerach można też odblokować Guybrusha Threepwooda, głównego bohatera serii Monkey Island, oraz jedną lokację z niej pochodzącą.

Wideo - Indiana Jones and the Infernal Machine

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper