#IDARB

#IDARB

4,1
9 oceny

Ocena wg platformy:

PC -
XONE 4.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Other Ocean Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
30.01.2015
Europa:
30.01.2015
Producent:
Other Ocean Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
30.01.2015
Europa:
30.01.2015

#IDARB - opis gry

#IDARB (skrót od It Draws A Red Box) to gra sportowa wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Other Ocean Interactive. Tytuł ukazał się w dystrybucji cyfrowej początkowo na Xboxie One, a później został też przeniesiony na PC.

#IDARB to specyficzna gra sportowa. Do walki stają tu dwie ekipy składające się z czterech zawodników każda. Mecze rozgrywają się na arenach wypełnionych platformami, a naszym głównym zadaniem jest trafić piłką do bramki. To jednak nie wszystko, bowiem liczba przyznanych punktów nie jest stała. Zależy ona od tego, w jaki sposób wbijemy piłkę do bramki. Jeśli np. po prostu z nią do niej wejdziemy otrzymamy jeden punkt. Jeśli zagramy kombinacyjnie, otrzymamy dwa itd. Za jednym zamachem można zgarnąć nawet pięć punktów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Oczywiście podczas rywalizacji nie ma mowy o żadnym fair play. Na arenie toczy się prawdziwa zadyma. Żeby odebrać piłkę rywalom używamy pola siłowego, ale na tym atrakcje bynajmniej się nie kończą. Otóż widzowie, którzy oglądają transmitowany przez nas pojedynek, mogą wpłynąć na jego przebieg. Wystarczy że użyją specjalnego kodu z hashtagiem. Dla przykładu #flood zalewa arenę, #fungus pokrywa ją zielonym kamuflażem, a #light wyłącza światło. Kodów jest całkiem sporo, przy czym warto napomknąć, iż nie każdy z nich ma psotny charakter. Oczywiście jeśli sami jesteśmy widzami nic nie stoi na przeszkodzie byśmy i my mogli skorzystać z tego arsenału.

Gra nafaszerowana jest memami i odniesieniami do popkultury, czego przykładem są chociażby zabawni komentatorzy często przywołujący kwestie z filmów, gier video czy seriali telewizyjnych. Jeden mecz trwa dziesięć minut i składa się z czterech części. Pomiędzy nimi jest przerwa, w trakcie której możemy wziąć udział w jakiejś minigierce. Te także nawiązują w ten czy innych sposób do innych produkcji. Znajdziemy tu między innymi wariacje Duck Hunt czy Flappy Bird.

Produkcja Other Ocean posiada tryb singlowy, ale główny nacisk położony jest na multi. Grać możemy w nim jeden na jednego (tzn. drużyna przeciwko drużynie) lub razem z siedmioma innymi osobami.

Wideo - #IDARB

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper