Batman: The Video Game

Batman: The Video Game

7,5
53 oceny

Ocena wg platformy:

NES 7.5
SMD 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sunsoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Platformowa
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
22.12.1989
Europa:
14.09.1990
Producent:
Sunsoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Platformowa
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
22.12.1989
Europa:
14.09.1990

Batman: The Video Game - opis gry

Batman: The Video Game to scrollowany action-platformer wyprodukowany m.in. na Nintendo Entertainment System (NES) oraz Sege Mega Drive przez SunSoft. Gra bazowała luźno na filmie o tym samym tytule, w którym główne role odegrali Michael Keaton i Jack Nicholson.

Gra zapożycza z filmu Tima Burtona główny wątek (historię opowiadają cut-scenki), a poza tym sporo dodaje od siebie, zwłaszcza w kwestii różnorodności napotykanych przeciwników.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Growa adaptacja Burtonowskiego Batmana składa się z pięciu poziomów, które są miejscówkami znanymi z filmu. Konkretnie rzecz biorąc są to ulice Gotham City, fabryka, podziemia, ruiny laboratorium i miejska katedra (każdy level zwieńczony jest starciem z bossem).

 

Batmane sterujemy za pomocą kierunków krzyżaka (możemy też kucać, co przydaje się do omijania przeszkód i pocisków), za pomocą A skaczemy, B służy do wyprowadzania ataków, a Select pozwala nam zmienić wyekwipowaną broń. W walce możemy używać piąch, bataranga, spear guna lub sztyletu. Z trzema ostatnimi wariantami wiąże się jednak ograniczenie, ponieważ nie możemy nimi wymiatać bez konsekwencji - każde użycie którejś z tych broni zabiera nam pewną ilość “amunicji” oznaczonej na ekranie literką “P”. Co oczywiste, wraz z postępami da się ją uzupełnić (podobnie zresztą jak zdrowie) zgarniając power-upy pozostawione po zaciukanych bandziorach.

 

Produkcja japońskiego SunSoft to standardowy action-platformer bez żadnych innowacyjnych, naznaczających epokę rozwiązań, choć warto wspomnieć, że Człowiek Nietoperz w stylu chociażby Ryu Hayabusy potrafi odbijać się od ścian, co pomaga przy wspinaczce. Generalnie sekcje zręcznościowe są tu tak samo istotne jak walka.

Wideo - Batman: The Video Game

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper