Fear Effect

Fear Effect

Ocena wg platformy:

PSone 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Kronos Digital Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
16 godzin
Premiery
Świat:
1999
Europa:
1999
Producent:
Kronos Digital Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
16 godzin
Premiery
Świat:
1999
Europa:
1999

Fear Effect - opis gry

Fear Effect jest grą action-adventure inspirowaną chińską mitologią, wyprodukowaną przez amerykańskie studio Kronos Digital Entertainment i wydaną przez Eidos Interactive na PlayStation w 1999 roku. Tytuł w swoim czasie wyróżniał się zwłaszcza stylem graficznym przywodzącym na film animowany.

Fabuła skupia się na trójce najemników, którzy w futurystycznym Hong Kongu otrzymują zlecenia odnalezienia Wee Ming Lam - córki potężnego gangstera. Są to tajemnicza Hana Tsu Vachel, były oficer Royce Glas i morderca Jacob “Deke” DeCourt. Misja ta jednak, jak można się spodziewać, nie będzie tak prosta i zatoczy bardzo szerokie kręgi, zahaczając nawet o wątki paranormalne. Odwiedzimy nie tylko najbardziej obskurne zakamarki metropolii, ale także wioskę zombie, dom publiczny (eufemistycznie rzecz nazywając) oraz chińskie piekło, gdzie staniemy oko w oko z tamtejszym odpowiednikiem szatana.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Pod względem rozgrywki Fear Effect przypomina gry z serii Resident Evil - znajdziemy tu nie tylko sporo zagadek wymagających ruszenia głową, ale i sekcje nastawione na nieskrępowaną akcję. Historia podzielona jest na rozdziały, podczas których przejmujemy kontrolę nad jedną z trzech wymienionych powyżej postaci. Mogą one się schylać, skradać, robić uniki a nawet pruć z dwóch broni jednocześnie (i poruszać się przy tym).

 

Zamiast często występujących w grach pasków energii w Fear Effect zaimplementowano tzw. “fear meter”, który działaniem przypomina EKG i powiadamia nas, jak bardzo zestresowana jest w danej chwili postać. Jej stan zależy nie tylko od sytuacji w jakiej się znalazła, ale i od ewentualnych obrażeń. Poprawić go można prawidłowym rozwiązaniem zagadki, tudzież załatwieniem wroga po cichu.

 

Fear Effect oceniano bardzo pozytywnie. Chwalono intrygującą fabułę, oprawę audiowizualną i gameplay udanie łączący wiele elementów. Gra doczekała się prequela pt. Fear Effect 2: Retro Helix (także na PlayStation).

Wideo - Fear Effect

Komentarze (39)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper