Layton's Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires' Conspiracy - Deluxe Edition
364V

Layton's Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires' Conspiracy - Deluxe Edition

Layton's Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires' Conspiracy - Deluxe Edition
  • Producent: Level-5
  • Wydawca: Level-5
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 09.08.2018
  • Europa: 08.11.2019
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Logiczna, Przygodowa

Layton's Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires' Conspiracy DX to gra przygodowa wyprodukowana przez japońskie studio Level-5. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo Switch. Edycja DX to usprawniona wersja gry, która pierwotnie ukazała się na urządzeniach przenośnych i 3DS-ie.

Edycja DX została wzbogacona o kilka rzeczy, między innymi o funkcje związane z technologią NFC. Zmieniono także sterowanie, choć istnieje możliwość korzystania z ekranu dotykowego, tak jak miało to miejsce na urządzeniach przenośnych i 3DS-ie.

Główne założenia pozostały bez zmian. Layton's Mystery Journey to kolejna, siódma już odsłona popularnej serii gier przygodowych autorstwa Level-5. O ile jednak wcześniej historia koncentrowała się na perypetiach profesora Laytona, o tyle teraz główną bohaterką jest jego córka, Katrielle Layton, prowadząca prywatną agencję detektywistyczną. Katrielle pewnego dnia nawiedza niepokojący sen, a w zasadzie koszmar z ojcem w roli głównej. Nazajutrz, wraz ze swoim asystentem Ernestem Greevesem, wpada ona na dziwnego, gadającego psa, który prosi detektywów, by pomogli mu rozwiązać zagadkę, kim naprawdę jest, ponieważ doskwiera mu amnezja. Gra składa się z kilkunastu spraw, które w większości kręcą się wokół tajemniczej grupy Seven Dragons, do której należą najbogatsi i najbardziej wpływowi mieszkańcy Londynu.

Rozgrywka wygląda podobnie jak w przypadku poprzednich części cyklu, choć podział na oddzielne sprawy to nowość. Katrielle odwiedza rozmaite zakątki Londynu, w których szuka śladów, nawiązuje relacje z napotykanymi osobami, które mogą mieć przydatne informacje, odnajduje zagadki oraz monety ze wskazówkami. Podczas rozwiązywania zagadek, które mogą być przeróżne i jest ich wiele, korzystamy często z funkcji konsoli, jak ekran dotykowy.

Wiele zagadek jest opcjonalnych i może na nie nie trafić za pierwszym razem. Twórcy umożliwili jednak powrót do wcześniej odwiedzonych miejsc.

Podobne gry