SKLEP

Blog użytkownika peksa

peksa peksa 03.10.2017, 10:58
Wikingowie  sezon 1-4
79V

Wikingowie sezon 1-4

Minirecenzja serialu historycznego. 

Główni Bohater:

Ragnar Lodbrok jest głównym protagonistą pierwszych czterech sezonów TV Show. Bohater jest postacią historyczną, która według znanych podań i legend, była postacią wybitną, wielokrotnie organizując udane raidy na Francję oraz Brytanię. Przypisuje mu się również złupienie Paryża. 

Zgodność z historią:

O wikingach wiemy mało, historycy swoją wiedzę opierają na legendach, podaniach. To sprawia, że twórcy mogli się wykazać bardzo dużą kreatywnością, kiedy chodzi interpretację "faktów". Historia w pewnych miejscach została zmieniona.

Największym atutem Wikingów w szczególności kiedy chodzi o pierwszy sezon jest wierne pokazanie wierzeń, obyczajów tej społeczności. Po obejrzeniu Show widz, będzie widział za co odpowiadali tacy bogowie jak Odin, Thor, Freya oraz będzie potrafił powiedzieć jak byli czczeni. 

Krwawy i brutalny:

Brutalne i krwawe aranżacje walk są zrealizowane bardzo dobrze. To nie jest film ja osób o niskiej tolerancji na ból, cierpienie, krew. 

Klimat:

Serial w każdym momencie emanuje klimatem, sceny w których wikingowie podczas walki, umierają z uśmiechem na ustach czy dobrowolnie zgłaszają się jako ofiary dla bogów zapadają w pamięć ale nie szokują, ponieważ to zaszczyt dla tych ludzi. Wikingowie dodatkowo wzbudzają sympatię u widza, pomimo tego, że zabijają, gwałcą, rabują nawet zakony. 

Wnioski:
Serial koło, którego nie można przejść obojętnie. Warty obejrzenia.

 

OCENA:

10/10

I otrzymuje odznaki:

- rżnąć,

- rabować,

- gwałcić.

 

 

 

 

 

 

Tagi:

Oceń notkę
+ -1 -

Oceń profil
+ -33 -
peksa
Ranking: 814 Poziom: 39
PD: 8185
REPUTACJA: -1762
Miesięcznik PSX Extreme